Festiwal 2013

Kolejny Festiwal Modelarski, który w dniach 01-02.06.2013r. organizowaliśmy we współpracy z Muzeum Armii Krajowej już za nami. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przybyli by modele wystawić i tym, kórzy przybyli, by nasze małe cuda z plastiku i kartonu podziwiać.
Podobnie jak rok temu – do modelarzy z niemal całej Polski dołączyli koledzy z zagranicy. Węgrzy, Czesi i Słowacy również wystawili swoje prace w klasach kartonowych i plastikowych. W sumie dwustu trzydziestu siedmiu wykonawców modelarskich miniatur wystawiło siedemset trzydzieści jeden prac w 56-ciu kategoriach. Przyznaliśmy sto sześćdziesiąt pięć wyróżnień, oraz trzydzieści cztery nagrody specjalne i puchary.
Ucieszyła nas nie tylko ilość modeli (znacznie większa, niż rok temu), ale też wysoki poziom ich wykonania. Do późnych godzin nocnych trwały oceny i dyskusje, by z kilkuset prac wybrać te najciekawsze i najlepiej wykonane. O tym, jak trudna to była dla nas praca – niech zaświadczą modele prezentowane poniżej na zdjęciach.
Dopisali ludzie, dopisały modele, ale ważne jest również dla nas, że duże grono zwiedzających i startujących stanowili najmłodsi entuzjaści modelarstwa. Dla tych, którzy po raz pierwszy zetknęli się z naszym hobby przygotowaliśmy mały warsztat, na którym mogli “popełnić” swój często pierwszy model samolotu czy okrętu.
Cieszymy się, że pomimo niesprzyjającej (przynajmniej w pierwszy dzień) pogody wielu krakowian wybrało się właśnie do nas. Zainteresowanie i rozmowy toczące się wśród wystawionych modeli świadczą o tym, że cel jaki sobie stawiamy – czyli popularyzacja modelarstwa i historii – trafia na dobry grunt. Mamy nadzieję, że za rok zawitają do nas koledzy modelarze z kolejnymi pięknymi modelami, a i zainteresowanie tą formą spędzania wolnego czasu przez mieszkańców “Grodu Kraka” też zaowocuje wystawionymi przez nich miniaturami i tłumnym przybyciem na III Festiwal Modelarski w przyszłym roku.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim modelarzom i zwiedzającym oraz osobom i firmom, które pomogły nam w organizacji tegorocznej imprezy.
Dziękujemy darczyńcom i sponsorom:
– firmie Clico z Krakowa,
– firmie Solidex z Krakowa,
– firmie Mirage Hobby z Warszawy,
– firmie “Air Liquide Global E&C Solutions Kraków (Lurgi S.A.)” z Krakowa,
– firmie MojeHobby z Krakowa
– Magazynowi Lotniczemu Aeroplan
oraz ZSM4, RCG Consulting, Apus, Lukgraph.

A już dziś zapraszamy wszystkich Was za rok. Szczegóły przyszłorocznego Festiwalu Modelarskiego – Kraków 2014 niebawem na naszej stronie!

W linku poniżej komunikat końcowy i wyniki:
WYNIKI

A teraz kilka(dziesiąt) zdjęć:

Comments are closed.