Klub

Wszystko zaczęło się jakieś dwa lata temu gdy grupa krakowskich modelarzy podjęła ryzykowną próbę konsolidacji krakowskiego środowiska modelarskiego. Prób takich było już kilka, niestety wszystkie spaliły na panewce. Perspektywy nie wyglądały za ciekawie , jednak mimo to coś się zaczęło dziać. Początkowo klub działał przy Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Na spotkania przychodziło niewiele bo nie więcej niż dziesięć osób. Większość stanowili modelarze lotniczy lecz z czasem pojawili się też modelarze cywilni, pancerni i S-F. Początkowo wszystko działało wcale sprawnie. Klub brał udział w organizacji  III Festiwalu Modelarskiego Kraków 2011 ,który odbywał się w Muzeum Lotnictwa. Nasza rola nie polegała tylko na pomocy organizacyjnej , wielu z nas zdobyło tam pierwsze szlify jako sędziowie.

DSC_0002
Pamiątkowe zdjęcie po imprezie

Festiwal udał się , lecz dalsza współpraca z muzeum okazała się niemożliwa. Klub został “bez dachu nad głową”. Jednak często w życiu bywa tak, że rozwiązanie przychodzi niespodziewanie. Muzeum Armii Krajowej w Krakowie zaoferowało nam możliwość wykorzystania jednej z rzadko używanych sal. Był to moment przełomowy , sytuacja się poprawiła i klub zaczął się rozrastać. Z garstki osób zrobiło się przeszło trzydzieści. Zdecydowaliśmy się na założenie stowarzyszenia i wybranie zarządu. Od ponad roku początkowo nieformalny krakowski klub modelarski funkcjonuje pod nazwą “IPMS Kraków”.

Dopełnienie tych formalności ułatwiło nam start. Wtedy klub zaczął prowadzić zajęcia w siedzibie stowarzyszenia “Siemacha”. Również mogliśmy rozpocząć pełniejszą współpracę z Muzeum AK i z innymi klubami modelarskimi w kraju. Udało nam się zorganizować Festiwal Modelarski Kraków 2012, który odbył się właśnie w Muzeum AK. Przedsięwzięcie udało się znakomicie i nadal jesteśmy z niego dumni. Więcej o nim można poczytać poniżej:

Jeszcze w 2012 roku klub rozpoczął cykl comiesięcznych spotkań modelarskich, które odbywają się w Szkole Podstawowej nr 40 na krakowskim Ruczaju. Tematyka jest różnorodna ,od doskonalenia warsztatu po nowe technologie modelarskie. Obecnie klub rozpoczął już organizowanie Festiwalu Modelarskiego 2013. Mamy nadzieję ,że będzie jeszcze lepszy niż poprzedni.

Comments are closed.